Novinky

O nás

KMG Danubia bol založený v Bratislave - Petržalke už v roku 1990. V Danubii sa venujeme trénovaniu v oblasti modernej gymnastiky. Trénujeme v Petržalke, v priestoroch základnej školy Prokofievova a v tanečnej sále v areáli MŠ Vavilovova. 

Moderná gymnastika je výsostne ženský šport, je spojením baletu a športovej gymnastiky, akrobacie, krásy a elegancie v zostave s náčiním, aj bez neho. Od útleho veku sa deti učia pracovať s piatimi rôznymi náčiniami, ktorými sú: švihadlo, obruč, lopta, kužele a stuha. 

Gymnastky cvičia buď ako jednotlivkyne, alebo v spoločných skladbách, kde spoločnú zostavu naraz predvádza 5 gymnastiek. Cvičí sa na hudbu na gymnastickom koberci, ktorého rozmer je 13x13 metrov, s výškou stropu minimálne 8 metrov. Gymnastky majú oblečené nádherné farebné trblietavé dresy, majú vyčesané hladké drdoly. Na nohách majú obuté špeciálne polovičné cvičky.  

Klub modernej gymnastiky Danubia v súčasnosti patrí medzi najväčšie gymnastické kluby na Slovensku. Vedúcou klubu, predsedníčkou a zároveň zakladateľkou je PhDr. Erika Brandnerová. 

Od roku 1990 sme u nás v Danubii vychovali mnohé úspešné gymnastky, majsterky Slovenska a reprezentantky. Medzi naše najúspešnejšie pretekárky patria: Klaudia Bittererová-Radačovská - sólistka baletu SND, Petra Milecová - zakladateľka klubu modernej gymnasctiky RGC Worcester v Anglicku, Diana Janošovová - členka reprezentačného výberu pre rok 2002, Katka Laktišová - členka reprezentačného výberu pre rok 2002, Hanka Bottlíková (členka slovenského reprezentačného družstva 2002,03 a účastníčka Majstrovstiev Sveta v New Orleans 2002), Lucia Belušková - členka reprezentačného výberu pre rok 2002, Martina Puterová - členka reprezentačného výberu pre rok 2002, Adela Fischerová - členka slovenského reprezentačného družstva v roku 2003, Saša Vizváryová - členka slovenského reprezentačného družstva v roku 2003, Katarína Plevová - členka slovenského reprezentačného družsva v roku 2005, Dominika Boťanská - členka reprezentačného výberu pre rok 2006, Jarka Baranová - členka slovenského reprzentačného družstva v roku 2007, Kristiána Nagyová - členka reprezentačného výberu 2007, Annemarie Putz - niekoľkonásobná Majsterka Slovenska, finalistka rakúskej talentovej súťaže - Grosse Chance 2013, Sára Olejárová - účastníčka ME v Baku 2014, členka slovenského reprezentačného družstva 2014,2015,2016 , Laura Baranová -členka slovenského reprezentačného družstva 2014, účastníčka medzinárodných súťaží, grand prix, ME v Baku 2014, Petra Hladíková - členka reprezentačného družstva pre rok 2015, účastníčka MS Stuttgart 2015.

Okrem modernej gymnastiky sa venujeme modernému tancu - Show Dance, ktorý zastrešuje tanečný súbor Halo Halo fungujúci popri KMG Danubia Bratislava. V Show Dance sme dosiaľ získali 7 titulov Majstra Sveta  a 6 titulov Majstra Európy a stali sa tak najúspešnejším tanečným klubom na Slovensku, venujúcim sa disciplíne Show Dance. Viac podrobností nájdete na záložke SHOW DANCE, ktorú nájdete na hornom paneli.